Nástroje pro usnadnění přístupu

REFERENCE: Film / Produkce

Film and Music Entertainment Ltd.

Rok výroby:

2022

Typ projektu:

web

Film and Music Entertainment Ltd was formed by Sam Taylor and Mike Downey in 2000. Over the last 22 years, the company has produced over 65 films and has a long and unrivalled history of collaboration with Europe’s leading filmmakers, partnering with over 150 European and international production companies with films to a total value of $250 million.

Sam Taylor’s first film as producer was Milcho Manchevski’s Academy Award nominee and Golden Lion winner Before the Rain and since then our multi-award winning films have premiered at all of the major A-festivals all over the world...

Fresh Lobster

Nové nápady máme i pro vás!

Jsme nekonvenční tým lidí. Rádi a věříme, že i dobře, a především do posledního funkčního detailu tvoříme firemní, komerční weby, eshopy a grafický design. A nejen to. Mezi ostatní naše služby patří webhosting, ale i natáčení videií.

Rozsah námi poskytovaných služeb zahrnuje veškeré činnosti spojené s přípravou a realizací, od grafického návrhu, redakčního systému, SEO optimalizace až po představení projektu klientovi, úprav podle jeho přání, zaškolení administrace webu či následnou pravidelnou správu a aktualizace.

Kdo jsme? Jsme Pixelhouse.